Beyin göçünü ülkemiz ve vatanseverlik açısından değerlendiriniz

Beyin göçü ne anlama gelir ve Beyin göçünü ülkemiz ve vatanseverlik açısından değerlendiriniz. Beyin göçü demek bilgi sahibi, çeşitli bilim dallarında kendilerini ispatlamış, sanat yada herhangi bir dalda yetenek sahibi kişilerin ülkemizden ayrılarak başka ülkelerde hizmet vermesi olarak değerlendirilir.

Örnek vermek gerekirse çok ünlü bir kalp doktoru bugün ülkemiz yerine Amerika’da hizmet vermektedir. Ne yazık ki beyin göçünün en yoğun olarak yaşandığı bir ülkede yaşıyoruz. İlim irfan sahibi kişiler yeterli ilgi, olanak ve maddi imkanları bulamadıkları için sanatlarını başka ülkelerde icra etmekteler.

Beyin göçünü ülkemiz ve vatanseverlik açısından değerlendirelim

Ülkemiz için en büyük kayıpların başında gelir beyin göçü. Gelişmekte olan bir ülkeyiz ve bizi geliştirecek birçok beyin ne yazık ki ülkemizden ayrılıyor. Ülkemizi daha güzel ve iyi bir hale getirmek için ihtiyacımız olan kişiler onlar. Toplumumuzun refah seviyesini arttıracak düzenlemeleri, en iyi hizmetleri ve geleceğe ışık tutacak çözümleri bulabilecek kişiler elimizden bir bir kayıp gitmekte.

Ülkemizin milli serveti artmış, kişi başına düşen milli gelir artmış kime yarar. Toplum gelişmedikçe, teknolojinin nimetlerinden faydalanamadıkça hatta sağlık sorunlarına çözümler bulunmadıkça büyüyen bir ülke olsak kime ne? Beyin göçünün durdurulması için devletin en iyi önlemleri alarak usta elleri bizimle çalışmaya ikna etmesi gerekir.

İlk önce insan vatanını sonra dünyayı kurtarmalıdır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.