Bilgi her kapıyı açan altın bir anahtardır kompozisyon

Bugün bilgi her kapıyı açan altın bir anahtardır kompozisyon yazısını sizlerle paylaşacağız. Bilgi özne ile nesne arasındaki bağa denir. Bilgi olduktan her türlü sorun ortadan kalkar. Yeter ki insan zihninde ihtiyaç olan bilgi olsun.

Bilmemek değil öğrenmemek ayıptır diye bir söz var. Gerçekten de bilmediğimiz konu hakkında öğrenme ,yoluna gitmeliyiz. Merak insanı bilmeye ve öğrenmeye giden yolların başında gelir. Merak eden insan yeni bir şeyler bilmek öğrenmek için uğraşır. Böylece merak sayesinde kendini geliştirir yeni bilgi ve beceriler elde etmiş olur. İşte bu sahip olduğu bilgiler sayesinde her türlü soru ve sorunların üstesinden gelir. Açılmayan kapı kalmaz.

Bilgi sahibi olmak için öğrenmeye açık olmamız gerekir. Kapalı kutu gibi kenarda kıyıda köşede durduğumuz sürece bir Allah’ın kulu da gelip ben san bir şeyler öğreteyim demez.Kişi kendisi öğrenmeye ve bilmeye istekli olmalıdır. Kendi sorunlarının , sıkıntılarının , problemlerin üstesinden gelmek istiyorsa bilgi sahibi olmaya özen göstermelidir.

Sonuç olarak bilginin açamadığı kapı yoktur. Her zaman aklımızda olması gerekir. Kendimiz sorunları çözemiyor
altından kalkamıyorsak farklı yollara değil de başkasından yardım almalı onu bilgi ve tecrübelerinden faydalanmalıyız.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.