Ödeviniz mi var?

Aramak istediğiniz ödevi lütfen yazınız

Bilgisayarın Zararları

Bilgisayar günümüzün en çok kullanılan teknolojik araçlarından birisidir. Bizlere sağladığı kolaylıklar kadar getirdiği olumsuzluk mevcuttur. Aslında bilgisayarı nasıl kullandığımız çok önemlidir. Bize katkı sağlayacak kadar mı kullanıyoruz yoksa zarar verecek şekilde mi kullanıyoruz.

Artık hayatımızda küçük çocuklar bile bilgisayar kullanabiliyor. Oyunlar oynanıyor, ödevler yapılıyor. Fakat farkında olmadan sağlığımızı çok büyük tehditlere uğratıyoruz.


Bilgisayar Nedir?
Bir işlemci ve bileşenlere bağlı olarak çalışan, birçok işlemi aynı anda yaparak sonuçlandıran karmaşık bir teknolojik araçtır. Günümüzde hemen hemen her evde bilgisayarı görebiliriz.

Bilgisayar nerelerde kullanılır?
Bilgisayarı işletmelerde, evlerde, okullarda ve birçok yerde kullanabiliyoruz. Genel olarak internete girmek, işlemlerimizi takip etmek için bilgisayardan yararlanırız.

Birçok anne ve baba bilgisayar ve cep telefonlarını çocuklarını evde durmaları, göz önünde bulunmaları amaçlı kullanıyor. Bu çok tehlikeli bir durumdur. Farkında olmadan çocuklarımızın dış dünya ile bağlantısını koparıp onların asosyal olmasına neden oluruz.

Oyun ve eğlence amaçlı kullanılan bilgisayarlar çocuklarımızın sosyal yaşamdan kopmalarına içe kapanık bireyler olmasına neden olur.


evdeki sorunlar

Bırakın çocukları dışarıya, sokaklara. Kavga etsinler, oyunlar oynasınlar. Küçük yaşta kendi ayakları üzerinde durmayı öğrensinler. Cep telefonu ve bilgisayar onlar için birer ödül olmamalıdır. Onların ödülü arkadaşları, birlikte oynayacakları oyunlardır.

Son olarak buraya bilgisayarın zararları konusunda birçok şey yazabiliriz. Ancak ne kadar büyük bir tehlikede olduğumuzu umarım anlamışsınızdır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.