Bilim ile ilgili kompozisyon

Bugün Bilim ile ilgili kompozisyon yazımızı sizlerle paylaşacağız. Deney ve gözlem yoluyla elde edilen bilgilerin tümüne bilim adı verilir. Geçmişten günümüze ilerleme gösteren bilim sayesinde gündelik hayattaki işlerimiz oldukça kolaylaşmıştır.

Bilim yöntem ve metot yoluyla elde edilir. Bir ürün elde edebilmek için bilimsel aşamalardan geçmesi gerekir. Örneğin teknolojik bir alet olan telefonun icat edilme aşamasında bir çok aşamadan geçmiştir. Günümüzde ise icat edilen telefondan eser kalmamış yerine daha ergonomik ve kullanışlı olan telefon üretimi yapılmaktadır.

Bilimsel bilgi, geçmişten günümüze gelene kadar oldukça büyük bilgi birikimine sahiptir.İçinde yaşadığımız döneme de bilim çağı adı verilmektedir. Çünkü yeni yeni icatlar deney ve gözleme dayalı elde edilen bilgiler oldukça geniş yer yer kaplamaktadır.

Bilimin insan hayatına faydaları oldukça fazladır. Hastalıkların iyileşmesinde tutunda gündelik hayattaki ilerin kolaylaşmasına kadar. Bilimin ilerlemesiyle iyileştirilemeyen hastalıklar oldukça azalmıştır. Bu da bilimin insan hayatına verdiği önemi göstermektedir.

Yaratıcılığın eseri olan bilimsel ürünler biz insanlar için ortaya çıkarılmış bilgi ve ürünlerdir. Bilimsel bilgiyi öğrenmeli ve onu kullanmalıyız.

(4) Yorum

    • Bilim konusunda hazırladığımız bu kompozisyon yazısını dilediğin gibi giriş gelişme ve sonuç haline getirebilirsin.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.