Bilim insanları olmasaydı hayatımız nasıl olurdu?

Bilim insanları olmasaydı hayatımız nasıl olurdu sorusunun cevabını birlikte yorumlayalım. Bilim insanları olmasaydı bu gün yaşantımız bambaşka durumlarda olabilirdi. Bu durumu bir kaç örnekle açıklayalım.

Mesela elektriği bulan bilim adamı olmasaydı şu an karanlıkta oturuyor, internet, televizyon, bilgisayar gibi hayatımızın vazgeçilmezleri arasında olan çoğu şeyden mahrum kalabilirdik.

Bir diğer bilim insanlarının bulduğu önemli icat tekerlek diyebiliriz. İlk çağlarda bulunan ve günümüze kadar her geçen gün geliştirilen tekerlek sayesinde hayatımız kolay bir hale gelebilmektedir. Tekerlek olmasaydı evlerimizden okullara, işlerimize yürüyerek gidiyor olabilirdik. Yada herhangi bir cismin bir yerden bir yere götürmek çok fazla zaman ve iş gücü gerektirirdi.

Bilim insanlarının yapmış olduğu çalışmalar saymakla bitmez. Bunların içinden bir diğer önemli buluş hastalıklara karşı geliştirilen ilaçlardır. Eğer bu çalışmalar yapılmamış olsaydı günümüzde en basit hastalık olan gripten bile ölen insanlar görebilirdik.

Kısacası bugünlere bu bilim insanlarının yapmış olduğu çalışmalar sayesinde gelebildik. Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.