bir kimseyi tanımak istiyorsan dostlarına bak kompozisyon

İnsanlar sosyal hayatlarında sürekli yeni kişiler ile iletişim kurarlar ve onlarla tanışırlar. Karşımızdaki kişi ile tanıştıktan sonra onu daha yakından tanımak isteriz. Atalarımız bir kimseyi tanımak istiyorsan yanındaki kişilere yani dostlarına bak diyerek önemli bir ipucu vermişlerdir.

İnsanları tanımak için arkadaşlarına ve dostlarına bakarak onun kişiliği hakkında fikir edinebiliriz. Eğer kişinin dostları ve arkadaşları saygın ve ahlaklı kişilerse emin olun onunda iyi bir insan olma ihtimali yüksektir. Ancak bir kime kötü arkadaşlar ve dostlara sahipse onun doğru yolda olduğundan şüphe edin.

İnsanların hayatlarında sürekli değişimler olur. Hayatımıza yeni giren kimseler bizlerde merak ve farkındalık uyandırırlar. Onları yakından ve hızlı bir şekilde tanımak isteriz. Dostlarımızı ve arkadaşlarımızı her zaman genişletmek isteriz. Fakat en yakın ve can dostlarımız hep ayrıdır. Zaten en iyi onları tanırız.

Çevremizdeki insanlarda bizler gibi dostlara ve yakın arkadaşlara sahiptirler.Onlarında çevrelerinde iyi yada kötü insanlar olabilir. İnsanın arkadaşları onun hakkında ipuçları verir ve şöyle bir söz vardır. Üzüm üzüme baka baka kararır. İşte bu nedenle insanlar kötü arkadaşlar edinirse kötü bir yola sürüklenir. Eğer iyi arkadaşlar edinirse onlardan güzel şeyler alırlar.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.