Bir toplumun kalkınması ve gelişmesi için sanat yeterlidir münazara

Bir toplumun kalkınması için sanat yeterlidir görüşünü savunacağımız bir münazaramız var. İşte bu nedenle sizinde bu konuda münazaranız olduğunu düşünerek kendi yazımı paylaşıyorum.

Toplumlar birçok insanın belli bir amaç uğruna bir araya gelmesi ile olur. Bu toplumlarda gelişim ve ilerleme süreci ise sanatın gelişmesine bağlıdır. Kültürel ve sanatsal bakımından gelişen toplumlar her konuda kendilerini geliştirirler. Çünkü sanat ilham kaynağı olup insanların zihnini açar. Ayrıca Atatürk sanatın önemi için Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuştur demiştir.

Sanat toplumlar için olmazsa olmazdır. Sanat olarak gelişen ilerleyen toplumlar maddi, manevi, ekonomik ve kültürel bakımdan kendilerini çok rahat bir şekilde geliştirirler. Bu nedenle bir toplumun kalkınması ve gelişmesi için sanat kesinlikle yeterlidir. Çünkü sanat herşeyin önündedir ve toplumların var olmasını sağlayan en önemli kimliktir.

1 Yorum

  1. Bence sadece sanat yetmez .Çünkü eski dönemlerde gördük .O zamanlarda sanat vardı ama insanlar cahildi. Hem bilim olmasa şu anda bulunan hastanelerdeki eşyalar olmazdı . Toplumlar gelişmezdi yani . Sanat sadece fikirde kalırken bilim bu fikirleri somutlaştırır.Atatürk’ün bunu destekleyen bi sözü var eğer bir gün benim fikirlerim bilime ters düşerse bilimi seçin diye yani kısacası toplumlarîn gelişmesinde bilim sanattan daha önemli

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.