Bir yürekte kardeştir tüm çocuklar kompozisyon

Bir yürekte kardeştir tüm çocuklar sözü ile ilgili kısa bir kompozisyon yazmaya karar verdim. Bu sözde anlatılmak istenilen çocuklar arasındaki dostluğun önemidir. Çocuklar ilk karşılaştıklarında bile kısa bir süre sonra sanki yıllardır birbirlerini tanır gibi arkadaş olurlar.

Bu onların ortak noktası olup tüm çocuklar için geçerlidir. Sanki çocukların hepsi kardeşmiş, beraber büyümüş gibi kaynaşıverirler birden. Onların kalbi birlikte atar birlikte sevinir ve birlikte üzülürler. Bu yüzden bir yürekte kardeştir tüm çocuklar sözü söylenmiştir.

Çocuklar ilk tanıştıklarında biraz çekimser olabilirler fakat zamanla birbirlerini tanıyıp sıkı birer dost olurlar. Uzun ayrılıklardan sonra bile karşılaştıklarında sanki hiç ayrılmamışlar gibi hemen oyuna koyuluverirler. Hem bu çocuklar tüm büyüklerin gözünde aynı değere sahiptirler. İster kendi çocukları olsun ister başkasının bir tehlike anında aynı korkuyu yaşar anne ve babalar.

Dünyanın heryerinde çocuklar kardeştir


Kendi evlatlarıymış gibi onlar için telaşlanır onlar için üzülürler. Çocuklar dünyanın her yerinde aynı sevgi ve şefkati görürler. Çünkü onlar sevgiye muhtaçtırlar. İlgi isterler sevgi isterler. Herkesin kalbindeki çocuk sevgisi ortaktır. Bazıları bunu göremez tek fark bu.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.