Birlik ve beraberlik kompozisyon

Bu yazımızda sizlere birlik ve beraberlik konulu kompozisyon yazısını paylaşacağız. Çağımızda önemli bir yere sahip olan birlik ve beraberlik insanları bir arada tutan en önemli olgulardan biridir. Birlik beraberlik sayesinde zorlukların üstesinden gelinmekte, önemli başarılara imza atılmaktadır.

Birlik be beraberlik duygusunu taşıyan bireyler arasında düşmanlık, savaş ortamı ortaya çıkmaz. Aksine mazluma yardım etme, zulme uğrayanı zulümden kurtarmak için çabalar. Örneğin gece vakti birbirine girmiş kavga eden iki kişiyi gören genç dayanamaz bir an evvel yanlarına koşup olayın içine karışır ve kavgayı durdurmayı başarır. O an kavga esnasında gencin başına da bir iş gelebilirdi, fakat o bunu bir an olsun düşünmeden olaya karışmış içindeki birlik ve beraberlik duygusuna yenik düşerek kavgayı sonlandırmayı başarmıştır.

Birlik ve beraberlikten asla zarar gelmez. Bizler aynı vatanın insanları olarak birbirimize zarar vermeyi, kötülük etmeyi aklımızın ucundan bile geçirmemeliyiz Vatanımızı bölmeye bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara inat inadına kardeş inadına birlik ve beraberlik içinde yaşamlıyız. Unutulmamalıdır ki bu ülke sadece birimizin değil hepimizin ülkesidir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.