biyolojik yöntemlerle üretilen ürünler nasıl yapılır

Biyolojik yöntemlerle üretilen ürünlerin başında sera ortamında üretilen ürünler gelmektedir. Peki nasıl oluyor da biyolojik yöntemlerle ürün yetiştiriliyor. Aslında yapılan işlem bitkinin gelişimi için normal şartlar altında gerekli olan koşulların yapay yollarla sağlanması ve bu şekilde doğal ürün elde edilmesidir. Sera ise biyolojik koşulların sağlaması için en iyi yöntemlerden biridir.

Normalde yaz aylarında yetişen ürünlerin kış aylarında yetişmesi mümkün değildir. Ancak sera sayesinde uygun sıcaklık, nem ve toprak koşulları sağlanarak ürün elde etmek mümkündür. Bu sayede kış aylarında tüketmemiz zor olan patlıcan, domates, biber gibi yaz ürünü olan sebzeleri artık kolay bir şekilde üretebilmekteyiz. Her ne kadar ürünlerin üretimi kolay olsa da normal koşullarda yetişen ürünlere göre biraz farklılıkları olabilmektedir. Normalde yetişen domatesler daha açık renk iken biyolojik yöntemlerle üretilen domatesler çok daha alıcı koyu kırmızı renklere sahiptir. Ayrıca biyolojik yöntemle üretilen domateslerin tadı normal iklim koşullarında yetişenlere göre çok daha kötüdür.
biyolojik yöntem
İnsan oğlu biyolojik yöntemleri keşfetse de henüz tam anlamıyla kullanamamaktadır. Çünkü yapılan işlem aslında bir hiledir. Hile olduğu için yetiştirilen ürünler doğal olanlara göre daha kalitesizdir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.