Bulunduğunuz bölgenin belediye başkanı olsaydınız yaşadığınız yerin daha temiz ve güzel olabilmesi için neler yapardınız

Bulunduğunuz bölgenin belediye başkanı olsaydınız yaşadığınız yerin daha temiz ve güzel olabilmesi için neler yapardınız. Eğer ben yaşadığım bölgede belediye başkanı olsaydım birçok şeyi değiştirirdim. İlk olarak yapacağım şey imar planlarını gözden geçirmek ve yenilenmesi gereken ve depreme dayanıksız binaların tespitini sağlamak olurdu.

Daha sonra bu bölgenin alt yapı hizmetlerini gözden geçirirdim. Yağmur sel gibi doğal afetlerde yerleşim yerlerinin zarar görmesini engellemek için bu sistemleri geliştirirdim. Yaşadığımız bölgede yeşil alanların çoğaltılması için halkı bu faaliyetlere teşvik edecek çalışmalar yapardım. Örneğin fidan diken ve ormanlara katkı sağlayan kişilerden emlak vergisi almazdım.

Yaşadığımız yerleşim alanında çocuk parkları ve sosyal tesislerin olması için yeni alanlar açar halkın bundan faydalanmasını sağlardım. Çocuklar yerleşim alanlarında tıkılıp kalıyorlar çünkü. Yeterince oyun parkları ve yeşil alanları ne yazık ki yaşadığım yerde yok.

Son olarak insanların çevre temizliğine duyarlı olması için ödüllendirme sistemi yapardım. Bu sayede çok güzel bir yerleşim yerine sahip olur mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşardık.

Siz belediye başkanı olsanız neler yapardınız?

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.