Büyüklerimizi dinlemenin faydaları konulu kompozisyon

Bu yazımızda sizler için Büyüklerimizi dinlemenin faydaları konulu kompozisyon yazımızı hazırlamaya çalıştık. Büyüklerimiz bu dünyaya bizden önce geldikleri için her zaman bizlerden bir adım öndedirler. Bu durum aslında bizler için bir avantajdır.

Bu durumu bir örnekle açıklayalım. Diyelim ki bir sınava gireceksiniz ve bu sınavda ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Ama bu sınava sizden önce giren birleri var ve onlardan yardım alacaksınız. Bu durumda başarısız olmak neredeyse imkansızdır.

İşte hayatta bir sına gibidir aslında. Büyüklerimiz bu sınava bizlerden önce girmişlerdir. Onlardan ve bu tecrübelerinden yararlanmamak aptallıktır. İnsan her şeyi bildiğini sanır. Fakat bu büyük bir yanılgıdır. Bu dünyada insanın karşısına nelerin çıkacağı belli olmaz. Burada yapılacak en doğru hareket büyüklerimizden yardım alarak onların sözlerini dinlemek olacaktır.

Büyüklerimiz her zaman bizlerin iyiliğini isteyen insanlardır. Hiç tanımadığınız bir insan bile size hiç beklemediğiniz anda bile yardım edebilir. Büyüklükte zaten budur. Bizlere düşen en büyük görev ise onların söylediği sözleri can kulağıyla dinleyerek gerekeni yapmaktır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.