Cadde yaya geçidi okul geçidi trafik polisi trafik ışığı ve yaya kaldırımı ile ilgili bir hikaye yazar mısınız

Trafik dersi öğretmenimiz cadde, yaya geçidi, okul geçidi, trafik polisi, trafik ışığı ve yaya kaldırımı ile ilgili bir hikaye yazmamızı istedi. Bende yazmış olduğum hikayeyi sizinle paylaşıyorum. Birkaç noktasını değiştirerek kendinize uygun bir hikaye elde edebilirsiniz.

Okul Yolculuğu

Benim okulum bir hayli uzaktaydı. Okul servisi ile gitmek bile çok zorken bir gün servisimi kaçırdım. Kendi başıma okula gitmek zorundaydım. Geç kalacağımı bilsem de zorlu bir yolculuğu göze almış okula yürüyerek gitmeye karar vermiştim. Evimizin dar sokaklarından caddeye çıkarak yaya geçidinden geçip okula doğru yola koyuldum. İnsanlar bir telaş içinde işlerine yada okullarına gitmeye çalışıyordu.

Hava çok soğuktu üşüyordum. Caddenin sonundaki trafik ışıklarından karşıya geçmem gerekiyordu. Bazı sürücüler ışıkları takip etmiyor aniden geçiyorlardı. Karşıya geçmek için korkarken ileride bir polis aracı gördüm. Biraz utanarak yanlarına gittim ve beni karşıya geçirmelerini istedim. Polis amca minik hanım efendi seve seve seni karşıya geçiririm dedi.

Trafik ışıklarının kırmızı yanması ile araçların tümü durduktan sonra polis amca beni karşıya geçirdi. Polis amcanın yanımda olması bana güven veriyordu. Okuluma bir hayli yolum vardı. Yaya kaldırımından yürüyerek yoluma devam ettim. Yağmur başlamıştı birazda ıslanmıştm.

Nihayet okula yaklaştım. Okul geçidinde karşıya geçmek için bekleyen öğrencilerin arasına bende katıldım. Biraz geç kalsam da okuluma varmak ve bu zorlu yolu geçmek beni çok mutlu etmişti.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.