Cahil kimsenin yanında kitap gibi sessiz ol kompozisyon

Bu günkü yazımızda sizlere cahil kimsenin yanında kitap gibi sessiz ol sözüyle ilgili kompozisyon paylaşacağız.

Bilgisiz insanlara laf anlatmanın. Bir sorunu tartışmanın hiç anlamı yoktur. Çünkü cahil kimseler ben en iyisini biliyorum ben en doğrusunu biliyorum diyerek yine kendi bildiklerini yaparlar bunun için konuşmak yerine onlarla tartışmak yerine sesiz kalmak daha iyidir.

Kitap gibi sessiz olmalı cahil insanlarla münakaşa yapılmamalıdır. Kitap bize bilgileri sessiz bir şekilde sunar. Televizyon yada diğer bilgi iletişim kaynakları gibi sesli olarak vermez. Bu yüzden de bu sözde anlatılmak istenende budur.

Bir söz vardır cahile laf anlatmak, deveye hendek atlatmaktan daha zordur diye. Bu söz aslında gerçekten konuyu özetler niteliktedir. Cahil kimseler kesinlikle haklısın, ben yanlış biliyorum demeyi bilmezler.

Sonuç itibariyle bilgi alışverişinde bulunmak, bir kimseye bilgi anlamında yardımcı olmak istiyorsanız bu kişi cahil olarak nitelendirdiğimiz bilgisiz insanlardan olmamalı. Çünkü siz ne söylerseniz söyleyin o yine de sizi dinlemeyecektir. Onun için hiç konuşmayın daha çok mutlu olursunuz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.