Çalışmak sıkıntıyı kötülüğü ve yoksulluğu uzaklaştırır kompozisyon

Bu yazımızda anlamlı bir söz olan çalışmak sıkıntıyı kötülüğü ve yoksulluğu uzaklaştırır sözüyle ilgili bir kompozisyon yazısı hazırladık.

Her insan şanslı olarak dünyaya gelmemiştir. Şanslı olanlar ömürlerinin sonuna kadar varlık içinde yaşayarak baba parasıyla yetinen insanlardır. Ama çoğumuz bu konuda şanssız diye tabir edilen kişilerdeniz. Hayatımızın devamlılığını sağlamak için çalışmak ve para kazanmak zorunda olduğumuz bir gerçektir.

Çalışma hayatında insanın karşısına bir çok zorluk çıkmaktadır. Burada önemli olan çıkan bu zorluklar karşısında kendimizi sıkıntıya sokmadan en kısa sürede bu zorluklardan kurtulmaktır. Çalışan insan her zaman hayatını bir şekilde kazanan insandır. Yoksulluk ve sıkıntı çekmez. Kendini ve çocuklarını sıkıntıya ve zor duruma sokmaz.

ATA

Ama kişi çalışmazsa işte o zaman gerçek sıkıntılar ortaya çıkmaya başlar. Para kazanamadığı için kötü yollara başvurmaya kalkar. Hırsızlık yapar, yalan söyler ve her türlü kötülüğü yapmaya hazır bir duruma gelir.

Ama çalışan insanda bu durumları görmemiz oldukça zordur. İhtiyaçlarını karşılayacak kadar kazandığı için hiç bir şekilde kötülüğe doğru yönelmez. Yazımızı özlü bir sözle bitirelim. İşleyen demir pas tutmaz demiş atalarımız. Yani insan çalıştığı sürece bir şekilde hayatını kazanır ve hiç kimseye muhtaç olmaz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.