çanakkale ve sarıkamış şehitlerine mektup

Öğretmenimiz bizden çanakkale ve sarıkamışda şehit düşen askerlerimize duygularımızı anlatan bir mektup yazmamızı istedi. Bende hazırladığım mektubu sizlerle paylaşıyorum. Ancak bu mektup örneğini lütfen değiştirerek yazın ki herkesin ki farklı olsun.

Siz şehitlerimize

Sizlere duygularımı anlatacak cümleler kuramıyorum. Yaşadığımız topraklar üzerinde bugün huzurlu ve mutlu bir şekilde var isek bu tamamen sizin fedakarlığınızın eseridir. Hiç düşünmeden canlarınızı vermeye hazır olan Çanakkale cephesindeki kahraman askerlerimiz ve Sarıkamışta donarak hayatını kaybeden mehmetçiklerimiz önünde saygıyla eğilmek istiyorum.

Kiminiz daha 15-16 yaşındaydı. Kiminiz ise evinde çocuklarını ve eşini bırakarak cepheye koştunuz. Geride bıraktıklarınızı hiç düşünmeden koşarak cepheye gittiniz. Böyle bir cesaret ve kahramanlık başka hiçbir millette görülmemiştir.

Sizin bu fedakarlığınız ile aileniz, sevdikleriniz ve en başta bu yüce millet bugünleri yaşıyor. Sizi saygıyla anıyor ve rahmetle anıyoruz. Kabirlerinizde huzur içinde uyumanızı diler teşekkür ederim.

Öğrenci Mustafa Kara

Arkadaşlar sizlerde Çanakkale ve Sarıkamışta şehit olan mehmetçiklerimiz için yazdığım bu mektubu beğenir ve paylaşırsanız sevinirim. Umarım dersinize yardımcı olur. Son olarak sizlerde mektuplarınızı yorum yaparak ekleyin.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.