Canlı varlıklar neden cansız varlıklara ihtiyaç duyuyorlar?

Gerçekten yaşayan tüm canlılar bir şekilde cansız varlıklara ihtiyaç duymaktadır. Hayatlarının mutlaka bir yerlerinde cansız varlıklar önemli rol alırlar. Örneğin biz insanlar her ürünümüzde cansız varlıkları kullanıyoruz. Yapmış olduğumuz evlerin her yeri cansız varlıklar. Taşlar, betonlar, kum ve kayalar. Bunlar insanların barınabileceği bir alan oluşturmak için bir araya gelen cansız varlıklardır.

Hayatımızda yaptığımız ürünleri elde ederken cansız varlıkları işleyerek kullanılabilir bir hale getiririz. İhtiyaçlarımızı karşılamak için cansız varlıklardan yararlanırız. Örneğin araba cansız bir varlık olarak bizim ulaşım ihtiyacımızı karşılar.

Hayvanlar yada diğer canlılarda doğadaki ihtiyaçlarını karşılamak için tıpkı bizler gibi bu cansız varlıklardan yararlanırlar. Örneğin bir kuş yuvasını yapmak için doğadaki dalları, çamuru toplayarak kendine bir yuva oluşturur. Cansız varlıklar sanırım doğadaki tüm canlıların hizmetine sunulmuş birer unsurdur. Bu nedenle hepimizin hayatında önemli rolü bulunmaktadır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.