Çevrenizde faaliyet gösteren yardım kuruluşlarına destek oluyor musunuz? Niçin?

Benim çevremde yardım kuruluşu olmasa da bende elimden geldiğince yardım kuruluşlarına destek olmaya çalışıyorum. Öyle ki annem ve babam da bu konuda bana oldukça yardımcı oluyorlar. Bana küçük gelen kıyafetleri, kullanmadığım eşyaları bağlı olduğumuz belediyeye götürüyoruz.

Belediyemiz kendi düzenlediği bir yardım kampanyası ile bunları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Belediye binasının zemin katında bulunan dükkan tarzı bir depoda bu kıyafetler, araç ve gereçler ihtiyaç sahiplerince alınıp kullanılabiliyor.

Proje oldukça ilgi gördü ve mahallemizden birçok kişi bu şekilde kampanyaya destek oluyor. Belli ki ilgi çok büyük. Çünkü dükkan her zaman eşya dolu ve insanlar gelip ihtiyaçlarını alabiliyorlar. Tabi ki bunlar parayla değil ücretsiz bir şekilde veriliyor.

Ancak kampanyadan yararlanmak için bazı konular var. Belediyenin belirlemiş olduğu ihtiyaç sahipleri sadece bundan yararlanabiliyor. İsteyen giren herkes alamıyor.

Rabia hangi vakfa neden bağış yapmıştır?

Rabia Mehmetçik Vakfına bağış yapmıştır. Bağış yapma sebebi ise şehit olayları nedeniyle yetim kalan çocuklara yardım etmek.

Rabia’nın bu davranışı hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Çok anlamlı ve örnek bir davranış. Duyarlı bir şekilde şehit kalan yavrularına yardım eden ve şehit ailelerinin yanında olan Mehmetçik Vakfı’na bağış yaparak hepimizi duygulandırdı.

Rabia’nın mektubunda dikkatinizi çeken söz hangisidir?

Ne mutlu bana ki Türk yaratıldım.
Gönlümün gururudur bu
Ne esir oldum ne satıldım
Türklüğün şuurudur bu.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.