Çevrenizdeki yardıma muhtaç insanlar için okuldaki arkadaşlarınızla birlikte neler yapmak istersiniz?

Çevrenizdeki yardıma muhtaç insanlar için okuldaki arkadaşlarınızla birlikte neler yapmak istersiniz? Niçin? Etrafımızda farkında olmasak bile birçok yardıma ihtiyaç duyan kişiler bulunuyor. Sivil toplum kuruluşları ve devletimiz bu ihtiyaç sahiplerine yardım etseler de bizde okul arkadaşlarımızla bir araya gelerek onlar için birşeyler yapabiliriz.

Mesela okula giden öğrencileri varsa okul için aldığımız araç, gereç ve defterlerden birer örnekte o arkadaşımız için alabiliriz. Sınıfımızda para toplayarak çok düşük ücretler ile onun ihtiyacını görebiliriz. Kullanmadığımız kıyafetlerimizi onlara ulaştırabiliriz.

Anne ve babalarımıza konuyu açarak onlarında destek olmasını sağlayabiliriz. Aslında yapabileceğimiz çok şey var ama aklıma gelenler bunlar. Eminim ki bunları bile yapsak onları çok mutlu edebiliriz. Önemli olan bu ihtiyaç sahiplerini üzmeden kırmadan bu yardımları sessizce yapabilmek.

Sınıf arkadaşlarımızla organize olarak onların ihtiyaçlarını karşılamak için okulda kampanya düzenleyip giysi toplayabiliriz, para toplayarak onların ihtiyaçlarını alabiliriz. Öğretmenlerimizden de destek isteyerek onların yardımlarını alabiliriz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.