çevreyi kirleten insanlara mektup

Çevreyi kirleten insanlara mektup yazmamızı istedi öğretmenimiz. Açıkcası dünya çevre haftasında dünyaya gelen biri olarak bu mektubu çevreyi katleden insanlara her gün yazıyorum içimden. Onlara kısacık ama anlamı bir o kadar büyük bir mektup yazıyorum. İşte mektubum:

Neden?

Yaşadığınız bir dünyayı nasıl kirletiyorsunuz hala anlamış değilim? Sanki bu çevrede yaşayan sizler değilsiniz. Ne kadar kolay geliyor elinizdeki çöpü yere atmak yada doğayı kirletmek. Bizim olduğu kadar doğadaki tüm canlılarında bu dünya. Nasıl bu kadar umursamaz olabiliyorsunuz ki? Sizin için belki bir önemi yok ama gelecek nesillere neden bu kadar kirli bir dünya bırakıyorsunuz.

çevre kirliliği

Doğa ve çevre kirliliği canlı yaşamına etki ediyor


Sanki sizin çocuklarınız bu dünyada yaşamayacak. Şöyle düşünmenizi istiyorum. Yaşadığınız evde bu kadar savruk musunuz. Elinizdeki çöpü yerlere mi atıyorsunuz. Kirli bir yatakta mı uyuyorsunuz? Bunların hiçbirini yapmıyorum dediğinizi duyar gibiyim. Peki dünyamızı çevremizi neden kirletiyorsunuz. Çevremiz hepimizin ortak evi ve onu en güzel hale getirmek gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmak bizim ve senin elinde.

Seni ve dostlarını duyarlı birer insan olmaya davet ediyorum. Çocuklarınız ve sizin için temiz bir çevre gerekli. Haydi sende bu sese kulak ver!

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.