Çizgi filmlerde ve masallarda anlatılanlar gerçekleşse idi nasıl bir dünyada yaşıyor olurduk?

Keşke hayatımızda çizgi film ve massalarda anlatılan herşey gerçekleşeydi demeden geçemiyor insan. O zaman nasıl bir dünyada yaşardık hiç düşündünüz mü? İnsanların havada uçabildiği dileklerini istedikleri an gerçekleştirebildiği ve doğa üstü güçlere sahip olabildiğimiz bir dünyada yaşardık.

Herşey çok güzel ve eğlenceli bir hal alırdı elbette. Fakat bu kez hiçbirşeyin değeri ve kıymeti olmazdı. Herhalde sahip olduklarımızdan çabuk sıkılıp hemen bir yenisini dilerdik. Kıymeti olmadığı için varlıkların değeri olamazdı. Bu kez bizlerde bir başkası için değerli olamayabilirdik. Çünkü karşımızdaki kişide istediği herşeye sahip olabilirdi.

Çizgi film ve masallarda bu durumları sıklıkla görürüz. Elbette hepimiz zamanında bu olanlara özenmişizdir ama bir çoğumuz değersizleşme durumlarını düşünmedik. Ne kıymetimiz kalırdı ki o zaman. Herşeye sahip olmak doğa üstü güçlere sahip olmak bir zaman sonra emin olun sizi sıkabilirdi. Böyle bir dünyada yaşamayı kim isterdi ki? Değer ve anlam yargılarının olmadığı herkesin gönlünce yaşadığı bir dünya anlamsız olurdu.

Bu nedenle Çizgi filmlerde ve masallarda anlatılanlar gerçekleşse idi nasıl bir dünyada yaşıyor olurduk? sorusunun cevabı kısa ve net berbat olurdu.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.