Çocukluğu olmayanın gençliğide olmaz konulu kompozisyon

Bu yazımızda çocukluğu olmayanın gençliği de olmaz konulu kompozisyon yazısını sizler için hazırladık. Her insan doğduğu günden itibaren belirli bir düzen içinde büyümekte ve gelişmektedir. Bu süreçte genel olarak herkes hemen büyümek ve çocukken yapamadığı şeyleri yapmak ister.

Ehliyet alıp araba kullanmak, eğlence mekanlarına girebilmek, evlenebilmek gibi daha bir çok örnek bunların içerisindedir. Bunların hepsi aslında hevestir ve gelip geçicidir. Bazen büyüklerimizden şu cümleyi çok sık duyabiliriz.

Keşke çocuk olsaydım. Bu cümle hemen hemen büyüklerin çoğundan duyabileceğimiz bir cümledir. Bu şekilde konuşmalarının sebebi çocukluğunu hatta gençliğini tam anlamıyla yaşayamamalarından dolayıdır. Çocuklar büyümek ister büyükler ise çocuk olmak ister bu gerçekten de ilginç bir durumdur.

Hayat insana neleri getireceği belli olmaz. Bu yüzden çocukluk ve gençlik dönemlerini iyi değerlendirip ileride keşke dediğiniz şeyler yada pişmanlık duyacağınız durumlardan uzak durmak gerekmektedir. Bu dünyaya insan bir kez geliyor. Bunun değerini bilerek yaşamak en doğru harekettir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.