Çocukluğumu yeniden yaşıyorum konulu hikaye

Bu yazımızda çocukluğumu yeniden yaşıyorum konulu bir hikaye bulabilirsiniz. İlk olarak hikayemizin başlığını bulalım. Hikaye başlığı çocukluğumu özledim olsun.

Çocukluğumu Özledim

Uzun yıllar sonra lise arkadaşlarımla buluşmaya karar verdik. Artık hepimiz orta yaşlara gelmiş, kimimiz evlenmiş, kimimizde iş güç sahibi olmuştu. Artık hepimiz birer aile büyüğü konumuna gelmiştik. Oysa lise yıllarında öylemiydi. Neşe dolu hayatın stres ve gamından uzak vakti gelince dersiyle ilgilenen çoğunlukla hayatı komik bulan kimselerdik.

Neyse ki uzun yıllar sonra bir Pazar günü piknik yapmaya gidecektik. Buluşma noktasına gitmek için büyük heyecan duyuyordum. Aynı lise yıllarında okula giderken duyduğum heyecan gibi. Lise arkadaşlarımı gördüğümde çok şaşırdım. Kimisi kilo almış, kimisinin saçları dökülmeye başlamıştı. Anlaşılan bu hayat çocukluğumuzu bizden alıp bütün ağırlığıyla sırtımıza binmişti.

Cüneytin arabasına atlayarak güzel bir yere pikniğe gittik. Hoş sohbetler güzel bir mangal keyfi sonrası İbrahim haydi ne oturuyorsunuz eskisi gibi eğlenelim dedi. Hepimiz ona şaşkın şaşkın baktık. O arabanın bagajından çıkardığı futbol topunu bize doğru atınca hepimiz birden ayağa fırladık.

Çok heyecanlıydık. Sanki lise yıllarımızı yeniden yaşıyor gibiydik. Derken takımları kurduk ve maç yapmaya başladık. Tıpkı okul yıllarımızdaki gibi kahkahalarla Cüneytin komik hareketlerinle eğlenceli bir maç yaptık. Güzel bir hafta sonu geçirdik ve evlerimize döndük. Uzun yıllar sonra çocukluğumu yaşamak bana çok iyi gelmişti.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.