Çok yaşamak elimizde değil , fakat namımızı çok yaşatmak elimizdedir konulu kompozisyon

Bu günkü yazımızda size çok yaşamak elimizde değil fakat namımızı çok yaşatmak elimizdedir konulu kompozisyon yazımızı sizlerle paylaşacağız.

İnsanoğlu ne kadar yaşayacağını bu dünyada ki vaktinin ne zaman dolacağını bilemez. Onun içinde her an ölecekmiş gibi yaşamalı hayatın tadını çıkarmalıdır.

Bu dünya için yapılabilecek en önemli şey öldükten sonra geride kalanlar arkamızdan iyi biri olarak hatırlamalı ismimiz söylendiğinde evet o çok iyi bir insandır dedirtebilmektir. Yoksa yanlış işlere karışıp hırsızlık ,yolsuzluk ,içki kumar ne kadar kötü alışkanlık varda bunlarla yaşayıp bunlarla ölen bir insanın ismi duyulduğunu kimse iyi bir insandı demez. Namını iyiye de kötüye de kullandırmak insanın kendi elindedir. Bu dünya ne yaptık bunlar biz öldükten sonra ismimizin hatırlatan şeyler olacaktır. Ölmek bahane yaşamak şahane deyip de gününü gün eden insanlar olmak yerine gençlerimize çoluk çocuklarımıza kalıcı eserler bırakmalıyız.

Bir insanın namının iyi olarak duyulması kadar güzel bir şey yoktur. Hepimiz umarım hem bu dünya da hem de öbür tarafta iyi insanlar olarak bilinir öyle tanınırız.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.