Dağ, tepe, akarsu ile ilgili olarak anlatılan hayali olaylar

Bu hikaye yazımızda dağ, tepe, akarsu ile ilgili anlatılan hayali olayları bulabilirsiniz. Bu hikaye tamamen hayali olacak ve olaylar gerçeklik dışında olacaktır.

Ailem ile birlikte hafta sonu pikniğine gittik. Gittiğimiz yer dağlar arasında kurulmuş küçük bir köyün ovasıydı. Bu ovada dağların tepeleri arasından akan küçük bir akarsu bulunuyordu. Akarsu kenarındaki yeşil alanlar ve ağaçlar içinde güzel bir yere piknik yapmak için kurulduk.

Ortam o kadar güzeldi ki kuşların cıvıltısı, yeşilliğin büyüsü ve akarsuyun sesi insana birşeyler anlatmak ister gibiydi. Sanki dağlar, tepeler birşeyler anlatmak söylemek ister gibiydi. Onlarla konuşabileceğimi düşündüm bir ara. Hızla akarsuyun yanındaki tepelere doğru koştum.

Ve onlardan birinin üzerine çıkmıştım. Etrafı incelerken bir ses duydum. Merhaba küçük kız… Bir an korktum ve etrafıma baktım. Kimseyi göremeyince korkum daha çok arttı. Kimsiniz korkuyorum dedim. O ses yeniden ben doğayım ben üzerinde oturduğun tepeyim. Bende korkarak merhaba dedim. Peki sen nasıl olurda konuşursun diye sordum. Oda aslında biz doğa olarak hep konuştuk ama insanlar bizi anlamadı dedi.

Korkarak oradan akarsu yanına indim. Akarsu bu kez bana merhaba dedi. Merhaba dedim ona. Alışmıştım doğa ile konuşmaya. Akarsuya ne kadar güzel olduğunu ve temiz olduğunu söyledim. Oda insanlar bize müdahale etmezler ve kirletmezlerse biz hep böyle güzel ve temiziz dedi. Akarsuya sen nereden geliyorsun kaynağın nedir dediğimde oda bana arkamda bulunan büyük dağlardan geliyorum dedi. Onlarda benimle konuşur mu diye sordum? Oda elbette dedi.

Tepelerin üzerinden geçerek dağ yamaçlarına geldim. Dağ ağaçlar ile kaplanmış ve yemyeşildi. Ona merhaba diyerek seslendim. Oda bana seslendi. Ona çok büyük olduğunu ve nasıl böyle durduğunu sordum. Oda bana altındaki volkanik hareketler sayesinde yüksek olduğunu ve üzerindeki toprağın besleyici olduğunu söyledi. Onun üzerindeki yemyeşil ağaçların nedenini böylece anladım. Ona çok güzel olduğunu ancak ailemin beni merak edeceğini söyledim ve oradan ayrıldım.

Oda bana giderken biz doğa sizlerle hep konuşmaya çalıştık. İnsanlar bizi anlamadı lütfen doğayı koruyun dedi. Bende onun söylediklerini bu olay sonrasında çevreme anlatmaya karar verdim.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.