Daima doğru söyleyin ki söylediklerinizi hatırlamak zorunda kalmayın konulu kompozisyon

Size bugünkü yazımızda daima doğru söyleyin ki söylediklerinizi hatırlamak zorunda kalmayın ile ilgili kompozisyon yazımızı paylaşacağız.

İnsanoğlu kimi zaman isteyerek kimi zamanda istemeden yalan söylemek zorunda kalabilir. Bu söylemiş olduğu yalanlar da onu zor durumda bırakır.

Doğrudan asla zarar gelmez diyen atalarımız aslında tamda bu konuya ilişkin söylemişlerdir. Çünkü yalan her zaman beraberinde yaylanı getirir. Ne zaman ki açığa kavuşturulursa. Örneğin Hırsızlık yaparak arkadaşının cep telefonunu çalan çocuk eve geldiğinde annesine arkadaşım hediye etti der. Annesi oğlum bu çok büyük bir hediye arkadaşın sana neden telefon aldı deyince başka bir yalan daha uydurur. Akşam işten gelen babası da çocuğun elinde telefonu görünce oğlum bu telefon kimin diye sorar. Çocuk benim baba der arkadaşım hediye etti der. Peki arkadaşın neden hediye etti diye sorunca hemen aklına annesi gelir çünkü annesi de aynı soruyu sormuştu ve cevap olarak ne söylemişti hatırlayamayınca bir yalan daha uydurur. İşte böyle yalan daima yalanı doğurur.

Eğer siz her zaman doğru söylerseniz yalan söylemek zorunda kalmazsınız. Çünkü yalan alışkanlık haline geldiği zaman insanı çok zor durumlara sürükleyebilir

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.