Davulun sesi uzaktan hoş gelir kompozisyon

Bu günkü kompozisyon yazımızda Davulun sesi uzaktan hoş gelir Ata sözünün anlamını ve bizlere anlatılmak istenen asıl düşünceyi kompozisyon olarak hazırladık.

Davulun sesi uzaktan hoş gelir ata sözünde anlatılmak istenen hayatımızda yaşanan olaylar dışarıdan bakıldığında insanlara çok basit gelir ve kolay gözükür. Oysaki o işin içinde olan kişi yaşadığı durumun zorluklarını bilir ve ona göre hareket eder. Karşıdan bakan ise çok basit bir iş olarak görür ve olumsuz eleştirilerde bulunabilir.

Bazen insan öyle durumlarla karşılaşabilir ki artık rahatsız edici boyutlara ulaşmış eleştirilerle karşılaşabilir. Uzaktan seyreden kişi için o iş çocuk oyuncağıdır sanki.

Bu durum için söylenebilecek anlamlı bir söz vardır. Bir işi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen ise eleştirir. Aslında bu anlamlı söz karşılaşılan olumsuzlukların kısa bir özeti gibidir.

DAVUL

Bu şekilde davranan kişilerin düşünceleri ancak o işin içine girdiği zaman değişir. Karşıdan gözüktüğü kadar basit olmadığını görür ve hatasını anlar.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.