Değişim ve süreklilik devlet adamı gelenek göç kentleşme millet tören devlet kültür kavramlarının yer aldığı metin oluşturunuz

Değişim ve süreklilik, devlet adamı, gelenek, göç, kentleşme, millet, tören, devlet, kültür kavramlarının kullanıldığı bir metin yazınız dedi öğretmenim. Bende yazmış olduğum bu kompozisyonu sizinle paylaşıyorum. Umarım ödevinize yarar.

Devlet Olma

Bir devletin sürekliliği sürekli yeniliklere açık olmasına bağlıdır. Zaman değiştikçe toplumun ihtiyaçları ve beklentileri de değişmektedir. Bu nedenle insanların beklentileri de zamana göre farklılıklar gösterebilir. Bir millet seçtiği devlet adamlarından daima en iyi hizmeti bekler. Devlet sorunlarının çözümünde rol almasını ve etkin bir birey olmasını bekler.

Günümüzde var olan en büyük sorunlar kırsaldan kentlere göç ve düzensiz bir kentleşmedir. 1950 yıllarından bugüne hızla devam eden göç nedeniyle ülkemizde tarım giderek azalmaktadır. Oysa ki Anadolu kültürünü yaşatan ve koruyan insanlar kırsal kesimdekilerdir. Geleneklerine bağlı olan bir millet iken artık resmi törenlerde bu kültürlerimizi yaşatır olduk.

İnsanların varlığı ve kültürlerini korumaları sonucunda devletlerin varlığını koruma şansı vardır. İşte bu yüzden devlet olmak istiyorsak devlet büyükleri değişim ve yeniliklerin yanı sıra, kültürümüzün nasıl korunacağına da bakmalıdırlar.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.