Ödeviniz mi var?

Aramak istediğiniz ödevi lütfen yazınız

Demokrasimize Yönelik iç ve Dış Tehditler Nelerdir

Demokrasi ortaya çıktığı günden bu güne her ülke ve her toplumda iç ve dış tehditlere maruz kalmıştır. Bugün hala ülkemizde demokrasimize yönelik tehditler bulunmaktadır ve bu tehditler sonsuza denk varlığını sürdürecektir. Çünkü demokrasi mantıken tüm toplumu memnun edecek adil bir yönetim biçimi olsa da bu bazen kişilerin, kurumların, siyasi güçlerin ve dış güçlerin aleyhine olmaktadır.

Bu nedenle demokrasi düşmanları doğal olarak ortaya çıkarlar. Demokrasimize yönelik iç tehditlerden şöyle bahsedebiliriz. Örnek vermek gerekirse ülkemizde Kürt sorunu ve Pkk adı altında sorunlar mevcuttur. Bu sorunlar bu topraklarda adil olarak yaşamak ve varlığını sürdürmek istenildiğinde kendiliğinden çözülebilecek bir sorun olsa da bu sorundan beslenen bir takım güçler sorunun çözülmemesi için uğraş vermektedirler. Rant sağlamak ve güç elde etmek uğruna terörü destekleyen gruplar ne yazık ki ülkemizde mevcuttur.

Ülkemizde ki diğer bir iç tehdit ise ırk ve din ayrımcılığı. İnsanları birbirine düşüren bu ayrımcılık dil farklılıkları, din farklılıkları ve ırk gibi farklılıklar oluşturularak topluma ve demokrasimize tehdit oluştururlar.
demokrasi
Demokrasimize Yönelik Dış Tehditler

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.