Deprem çantasında bulunması gerekenler

Ülkemiz depremler bakımından oldukça riskli bir bölgede yer almaktadır. Yıllardır yaşadığımız deprem felaketleri ortada. Bu depremlerin devam edeceği bilimsel çalışmalarla ortaya çıkarılmıştır. Peki biz millet olarak bu tür depremlere ne kadar hazırlıklıyız. Deprem anında neler yapılmasını biliyormuyuz. Son yıllarda toplumu bilinçlendirme çalışmaları son hızıyla devam etmektedir.

Bu çalışmalara bizlerde katkı yapmak amacıyla bu günkü konumuzda deprem çantasında neler bulunması gerektiğini sizlere anlattık. Şunu asla unutmayalım depremi engellemek imkansızdır. Ama ona karşı hazırlıklı olmak belkide bizim hayatımızı kurtaracaktır.Bizim için bu kadar önemli olan deprem çantasında neler bulunması gerektiğini hep birlikte öğrenelim.

deprm

İlk olarak hayatta kalmamızı sağlayacak olan en büyük faktör olan su mutlaka bulunmalıdır. Daha sonra bize bir süre yetecek kadar enerji verebilecek yiyecekler, belirli ilaçlar bunlar ağrı kesici tarzında ilaçlar olabilir, Radyo ve yedek pilleriyle fener, düdük, çok amaçlı olarak kullanılabilen çakı, ilk yardım çantası, tehlike anında arayabileceğimiz kişilerin telefon numaralarının yazılı olduğu bir defter gibi şeyler bulundurursak o kötü durumdan hayata yeniden tutunmamızı sağlayacak ve bize gerekli yardım gelene kadar yaşatacak şeyler bulunması önemlidir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.