Derdini söylemeyen derman bulamaz Ata sözü kompozisyon

Ata sözlerinin bizler için ne kadar önemli olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Bu sözler bizlerin hayatlarına ışık tutar bizlere doğru yolu göstermek adına anlamlı mesajlar verir.

İşte bu günde bu anlamlı sözlerden bir tanesi olan Derdini Söylemeyen Derman Bulamaz Ata sözünde ne anlatılmak istenildiğini inceledik.

Her insanın yaşamında güzel günlerinin olduğu kadar kötü geçen günleri de vardır. İşte bu kötü günlerde başımıza olmadık dertler gelebilir. Ve bazen insan bu dertlerin altından tek başına kalkamaz. Bazı konularda yardım alması gerekmektedir.

Bir insan derdini paylaşmadığı ve anlatmadığı sürece karşısındaki yakınları yada sevdikleri o kişiye yardım edemezler. Çünkü olaydan haberleri bile yoktur. Aslında haberleri olsa o kişinin dertlerine yardımcı olabilecek bilgi ve becerilere sahiptirler.

DAVUL

İşte insan bu şekilde derdini dostlarıyla paylaşarak sorunlara çareler aramalıdır. Çünkü insan tek başına bir yere kadar yetebilir. Bir süreden sonra o sıkıntıların altından kalkamaz bir hale gelir. Ve olaylar içinden çıkılamaz bir hale dönüşür.

Buradan anlaşıldığı gibi bir derdimiz olduğunda bunu tek başına halletmek yerine en yakınlarımızdan yardımlar almalıyız. Bu bizim hayatımız için oldukça önemlidir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.