Ders alınmış başarısızlık en büyük başarıdır konulu kompozisyon

Bu yazımızda “Ders alınmış başarısızlık en büyük başarıdır” konulu kompozisyon yazısını bulabilirsiniz.

Her insan yaşadığı süre boyunca birbirinden farklı zorluklarla mücadele etmek zorundadır. İnsan bu zorluklarla kimi zaman başa çıkabilir kimi zaman ise zorluklar karşısında başarısız olabilir.

Ama burada doğru olan zorluklar karşısında dik ve kararlı bir şekilde durmamızdır. Hayatın karşımıza neleri getireceği belli olmaz. Bir söz vardır insan kaybede kaybede kazanmayı öğrenir.

Buradaki durumda bunun bir benzeridir. Yaşadığımız her başarısızlıktan bir ders çıkartarak ileride karşımıza çıkan benzer durumlarda aynı tutumu sergileyerek bu kez başarılı olma şansımız yüksektir.

Bu duruma şöyle bir örnekte verebiliriz. Bir öğrenci düşünün bir kaç yıldır Öss sınavına girip kazanamıyor. Ama her girdiği sınavda yapmış olduğu hatalardan derler çıkartarak azimle ve kararlılıkla denemeye devam ediyor. Ve bunun sonucunda bir kaç deneme sonunda Sınavı kazanıp istediği okula yerleşiyor.

Hayat işte böyledir. Karşımıza zorluklar çıkartmalıdır ki başarmayı öğrenelim. Ve küçük bir tavsiye. İnsan hayatta her zaman yetinmeyi bilmeli ve her ne durumda olursa olsun çıtasını yüksekte tutmalıdır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.