Dişlerimi doğal yöntemlerle nasıl beyazlatabilirim

Bu günkü yazımızda dişlerimiz doğal yöntemlerle nasıl beyazlatabilir bu konu hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Dişlerin kimisi doğasından , kimisi de çok fazla fırçalanıp temizleme yapılmadığından dolayı sararmaya başlar. Böyle durumlarda dişlerimizi göstermekten rahatsız olur konuşurken, gülerken ağzımızı kapatarak saklamaya çalışırız.

Doğal yöntemlerle evde pratik olarak dişlerimizi parlatmak mümkündür. Bunlardan ilki ve en bilinen yöntemi karbonat kullanmaktır. Doğal diş beyazlatma yöntemi olan karbonatla hem dişler beyazlarken diğer taraftan da ağız içi mikrop ve bakterilerinde ölmesini sağlar.

Diğer bir yöntem de karbonat kadar çok sık kullanılmasa da yine de işe yarayan bir beyazlatma yöntemi olan sofra tuzu kullanmaktır. Ağızda bulunan mikroorganizmaların ölmesini sağladığı gibi anti bakteriyel özellik taşır. Diş eti iltihabını önleyici özelliğe sahiptir.

Halk arasında çok fazla bilinmeyen gliserin de diş beyazlatma yönteminde kullanılır. Ağız içi mikroorganizmaların çoğalmasını önleyici etkiye sahiptir.

Son olarak bilinen en iyi yöntem dişleri günde en az iki kere üç dakika boyunca fırçalamaktan geçer. Dişlerde beyazlama görüldüğü gibi ağız içinde bulunan bakterilerinde yok olmasını sağlar.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.