Doğa ile ilgili hikaye

Bu yazımızda doğa konulu bir hikaye paylaşacağız. Yasemin ile Emirhan iki kardeş pazar günü kahvaltılarını yaptıktan sonra annelerinden izin alarak dışarıya çıkarlar. İki kardeş açık havaya ormana gitmeye karar verirler. yolda giderken markete uğrayıp yiyecek bir şeyler alan bu iki kardeş yola devam ederler. Yolda tarla bahçeleri görürler.

Mayıs ayı olduğundan hava oldukça güneşli ve güzeldir. Meyveler yeni yeni ortaya çıkmaya başlamış her yer yemyeşildir. Yasemin yolda giderken Emirhan’ a sorar kardeşim bu ağaç ne ağacı? Emirhan da cevap verir. Şu gördüğün elma diğeri de kiraz ağacı. Güneş tam tepelerindeyken ormana varırlar. Yemyeşil ağaçlardan değişik farklı kokuları almaya başlayınca Yasemin Emirhan’a çam kokusunu sende alıyor musun Emirhan diye sorar. Emirhan da evet kardeşim çok güzel kokuyor. Şu karşıdaki ağacın gölgesine oturup bir şeyler yiyelim benim karnım çok acıktı diye devam eder.

Karınlarını doyuran iki kardeş gezintiye devam ederken piknik yapan insanları görürler.
Hava karamaya akşam olmaya başlamıştır. Emirhan hadi kardeşim çok geç olmadan eve dönelim der. Yasemin ise biraz daha kalalım bak şu tarafa hiç gitmedik deyince Emirhan da peki diyerek peşinden yürür.

Hava iyice karamış akşam olmuştur. İki kardeş ormanda kaybolunca ne yapacaklarını bilemediler. Oturup bir ağacın önünde beklerken bir ışık görürler. Anne ve babalarını görünce çok sevinirler. Bir daha da böyle tek başlarına ormana gitmeyeceklerine söz verdiler.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.