doğadaki canlıları tanımak bize neler kazandırır?

Doğada birçok canlı yaşamaktadır. Tıpkı bizler gibi. Bizim bu canlıları tanıyıp görmemiz bize aslında çok şey katar. Doğadaki her canlı farklı özelliklerle doludur. Her birinin diğerine üstün olan tarafları yine aynı şekilde her birinin diğerine göre zayıf olan yanları vardır. Doğadaki canlıların tümü birbiri ile etkileşim içerisindedir. Öyle ki biri diğeri için besin olurken yine aynı canlı bir başka canlı için av konumuna düşer.

Şüphesiz doğadaki canlıların tümü bizler için büyük nimetlerdir. Aralarında çok güzel bir düzen, bir hiyerarşi vardır. Doğadaki canlıları tanımak bize yaşamın güzelliklerini, doğanın ne kadar çok mucizeyle dolu olduğunu, hatta canlıların birbirlerine bağlı olduğunu anlatır.

Öyle değil mi bir ormanlık alana gitseniz yemyeşil ağaçlar, kuşlar, böcekler, çiçekler hangisi bize ayrı olabilirler düşüncesi verebilir. Her biri diğeriyle uyum içerisinde her biri diğeriyle birlikte güzel her biri birbirine muhtaç gibiler. Doğadaki canlılar aslında doğanın tam anlamıyla mucizesidir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.