Doğadan Nasıl Yararlanıyoruz

Bu yazımızda sizlere doğadan nasıl yararlanıyoruz konulu yazımızı sizlerle paylaşacağız. İlk olarak doğa nedir bunun tanımını yapalım. Doğa, diğer adıyla tabiat dediğimiz şey canlı ve cansız varlıklardan meydana gelen kendini doğal ortamda kendini yenileyen ve değiştiren her şeye doğa adı verilir. Doğanın kendini yenilemesi ve değiştirmesi için insana ihtiyaç yoktur. Doğada ayrıca madde ve enerji bulunur.

İnsanlar doğanın bütün nimetlerinden faydalanmaktadır. Mesela beslenmesini doğadan karşılar. Toprağı işler bakımını yapar sulamasını yapar topraktan ürünü elde ederek beslenme ihtiyacımızı gideririz.

Barınma ihtiyacımızı da yine topraktan elde ederiz. Doğada bulunan ağaç ve doğal madenler işlenerek bizim yakacak ve barınma ihtiyacımızı karşılar. Giyinme ihtiyacımızı da yine doğadan elde ürünler sayesinde elde eder ve kullanırız.

Ayrıca doğada kendiliğinden bulunan insanların temel ihtiyaçlarını karşılamak için de ürünler bulunmaktadır. Mesela denizlerdeki balıklar; bizim beslenmemiz açısından çok önemli bir yere sahiptir. Doğal madenler de yine aynı şekilde az önce söylemiştik. Yakacak ,yakıt ve kullandığımız bütün eşya ve ürünler bu madenlerden elde edilmektedir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.