Doğanın yok oluşu ile ilgili kompozisyon

Bu günkü yazımızda, doğanın yok oluşu ile ilgili kompozisyon yazısını bulabilirsiniz. Doğanın bize vermiş olduğu nimetleri saymaya kalksak buna ne defterler yeter ne de kitaplar. Fakat ne yazık ki biz bu tabiatın kıymetini bilmediğimiz gibi onu nankörce kullanıp zarar vermek için elimizden geleni yapıyoruz.

Doğanın yavaş yavaş yok oluşuna şahit olmaktayız. İnsanlar olarak buna biz sebep oluyoruz. Örneğin en basitinden yapılan çevre kirliliği. Doğada yok olmayan atıkların çevreye ,denizlere atılması sonucu tabiat zarar görmektedir. Çünkü kimyasal özellik taşıyan bu atıklar doğanın dengesine zara vermektedir.

Ormanların yanlış kullanımı da doğanın yok oluşuna örnektir. Yeşil alanlar insan sağlığı için önemli bir yere sahipken, bunu yanlış kullanımdan dolayı yok edilmektedir.

Bilinçli bireyler olarak bu duruma el atmalı doğanın zarar görüp , yok edilmesini engellemeliyiz. Bunu kitle iletişim araçları olan televizyon, radyo, internet aracılığıyla tüm insanlara duyurabiliriz. Bunun dışında okullarda doğanın kullanımı hakkında yapılan yanlışlar hakkında bilgilendirilmeler yapılmalıdır.

Sonuç olarak doğa bizim için bulunmaz hint kumaşı kadar değerlidir. Buna sahip çıkmak ve doğru kullanmak yine bireylere düşen en önemli görevdir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.