Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar bununla ilgili kompozisyon

Bu yazımızda sizlere doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar konulu kompozisyon yazımızı paylaşacağız.
Allah tarafından insanlara konuşma özelliği verilmiştir. Fakat konuşurken doğru yada yalan konuşmak kişiye özgü bir özelliktir. Bazı insanlar doğruluktan yana olurken bazı insanlarda bile isteye yalan konuşmaktadırlar.

Doğru söylemek bir meziyettir bir hünerdir.Bu dünyada ne pahasına olursa olsun doğru söylemek kimi zamana zordur kişiyi bir takım sorunların içine sürükleyebilir.Ama yine de doğru söylemekten vazgeçilmemelidir.

Bazen de öyle durumlar olur ki kişi karşı tarafın yanlış yaptığını yüzüne söylemekten asla çekinmez. İşte böyle durumlarda doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar sözü söylenir. Örneğin iki arkadaş arabayla giderken biri diğerini uyarır geçende de bu yoldan gitmiştik çok iyi değildi istersen diğer taraftan gidelim der. Diğeri de yok korkma bir şey olmaz diyerek o yoldan gitmeye devam eder. Çok gitmeden araba arızalanır ve tekerleği patlar. İşte tam bu sırada ben sana demedim mi arkadaşım bu yoldan gitmeyelim diye doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış gerçekten de doğruymuş der.

doğru söyleme

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar demişler ve bu çocuk kovulmuş 🙂


Sonuç olarak bazen yanlış yaptığımızı bile bile hala üstüne gitmemeli bazen etrafımızdakiler ne diyor bize ne anlatmaya çalışıyor diye kulak vermeliyiz. Emin olun ki bir çok yanlıştan döndüğünüzü fark edeceksiniz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.