Doğum ve ölüm kompozisyon

Doğum ve Ölüm hayatımızın kaçınılmaz parçalarındandır aslında. Her insan doğar büyür yaşar ve ölür. Bu süreç tabiatın kanunu gibidir. Burada önemli olan hayatı nasıl ve ne şekilde yaşadığımızdır. Hayat kimilerine göre çok kısa kimilerine göre ise çok uzundur.Bu süre bizim hayata bakış açımıza yaptıklarımıza yada yapacaklarımıza göre değişkenlikler gösterebilir. Asıl önemli olan hayattan ne beklediğimiz, ve beklentilere nasıl karşılık verdiğimizdir.

Hepimiz doğumdan başlamak suretiyle ölene kadar bir sınavdan geçeriz. Yaşantımız boyunca acı tatlı, bazen kederli bazen sevinçli bazen üzgün bazen ise mutlu günler geçiririz. Başımıza onca talihsizlikler gelir. Kimi gün sevinir kimi gün ise ağlarız.
Aslında insan başına gelen her olaydan ders çıkartmalıdır ki aynı hataları tekrar tekrar yapmasın.

Hayatı gerçek anlamda tanımlayacak olursak. Bir canlının geçici olarak bireysel bir varlık şeklinde varolduğu süre boyunca yaptıkları, algıladıkları duyumsadıklarıdır.
Hayat insanoğlundan doğum ve ölüm arasında sürekli bir beklenti içindedir. Hayat etrafında çerçevesi olan büyük bir tuale benzer. Tualin üzerine koyacağımız şekiller, çizgiler, renkler tamamen bize kalmıştır. Hayat çok kısa arkamızda ‘keşke’ diyebileceğimiz hiçbir şeyi bırakmadan doyasıya yaşamaktır aslında.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.