Doku ve organ bağışında bulunmanın milli birlik ve milli beraberliği toplumsal dayanışmayı nasıl etkilediğini anlatan bir kompozisyon

Doku ve organ bağışında bulunmanın milli birlik ve milli beraberliği toplumsal dayanışmayı nasıl etkilediğini anlatan bir kompozisyon yazalım istedik. Doku ve organ bağışı ne yazık ki ülkemizde hala tam olarak geliştirilemedi. Halkımız bu sosyal sorumluluğa uzak kalmayı tercih edip kaybettikleri kişileri yaşatmaktan çekiniyorlar.

Kimileri dini inançlarından çekiniyor, kimileri ise konu komşu neder korkusu ile doku ve organ bağışına katılmıyor. Birçoğumuz ise doku ve organ bağışının ne kadar önemli olduğu hakkında hiç bilgiye sahip değil. Oysa ki bağışta bulunarak bir başkasının hayatını kurtarabilir ölürken bile en büyük sevabı işleyebiliriz. Çünkü bu bir hayat kurtarma şansıdır.

Biz bağışladığımız organlar ile bir başkasına hayat verirken milli birlik ve beraberliği, toplumsal dayanışmayı arttırırız. Benim bir dokum bir başkasında hayat bulurken ailem ona nasıl sarılmasın ve sevmesin ki? Bu şekilde herkes birbirinden bir parça taşıyarak kardeşlik güçlenebilir. Eskiden biz çocuklar kan kardeş olurduk işte onun kadar bağlayıcı olabilir doku ve organ bağışı.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.