Dost kara günde belli olurla ilgili kompozisyon

Bu yazımızda dost kara günde belli olur ile ilgili kompozisyon yazısını paylaşacağız. Dost insanın iyi ve günde yanında olduğu dertleştiği, neşesini hüznünü paylaştığı kimselere denir. Önemli olana dostun iyisi kötü günde yanında olanıdır. Çünkü dostlar kendini kara günlerde belli ederler.

İnsanın hayatta mutlaka dostu olmalıdır. Çünkü öyle zamanlar olur ki kişi ailesiyle paylaşamadıklarını dostlarıyla paylaşıp akıl isteyebilir. Örneğin; ailevi sorunlarını ailesinden biriyle paylaşamayan bir kişi bu konuda dertleşmek için yanında birini arar. İşte böyle zamanlarda insanın yanında en azından bir dostu olmalı ki onun sorunlarını dinlesin. O konu hakkında yardımcı olsun. Fakat öyle insanlar var ki dostunum deyip de kötü günler geldiğinde insanın yanında olmaz, uzaklaşmak ister. İşte böyle insanlara dost kara günde belli olurmuş denir. Dostluğu sadece iyi günde olanlara dost adı verilmez. İyi gün arkadaşı adı verilir.

Dostunu seçerken insan çok dikkat olmalıdır. Günümüzde öyle çıkarcı insanlar var ki insanın iyi niyetini suiistimal edip bunu kötüye kullanıyorlar. Onun için sadece dostum olsun diye dost edinmeye gerek yoktur.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.