Dostluk,yardımlaşma paylaşma kavramlarıyla ilgili bir hikaye

Dostluk, yardımlaşma ve paylaşma duyguları oldukça önemli duygulardır. Bu duygular arkadaşlar arasında görülsede günümüzde pek sık rastlanmaz. Bu kavramlarla ilgili kısa bir hikaye yazacağız. Dostluk, yardımlaşma ve paylaşma temalarını bu hikayemizde inceleyeceğiz.

Ormanda yaşayan canlılar birbirlerini av olarak görsede kendi cinsleri arasında güzel bir dostluk kurmuşlardı. Tavşanlar kendileri gibi otçul olan geyiklerle çok iyi arkadaşlardı. Bir gün geyik ve tavşan ormanda birlikte geziyorlardı. Önlerine büyük bir elma ağacı çıkınca geyik hemen bundan yemeye başladı. Tavşan yetişemediği için biraz üzüldü.

Sonra geyik onun bu durumunu anlayarak ağacın en güzel meyvelerinden iki tanesini ona verdik. İyi dost olan tavşan ve geyik artık paylaşma duygusunu da yaşamışlardı. Geyik tavşana yetişemediği için ona yardımda etmişti. Dostlukları artık daha da güçlendi ve ormanda huzur içinde yaşadılar.

Tavşan geyiğin bu dostluğu ve paylaşımından mutlu olmuş ona yardımlarından dolayı teşekkür etmişti

Arkadaşlar Dostluk,yardımlaşma paylaşma kavramlarıyla ilgili bir hikaye ancak bu kadar yazabildim. Umarım işinize yarayan güzel bir hikaye olmuştur. Dileyen arkadaşlar kendi hikayelerini yorum yaparak paylaşabilir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.