Dostu olmayan insan en yoksul insandır konulu kompozisyon

Bu yazımızda dostu olmayan insan en yoksul insandır konulu kompozisyon yazımızı sizlerle paylaşacağız. Dost edinmek arkadaşlık kurmak insanın bu dünyada yanına can yoldaşı edinmesi birlikte eğlenip birlikte gülebilmesi için çok önemli varlıklardır. Dostu yoksa bir insanın kendini yapayalnız hisseder. Dertleşip iki çift laf edebileceği insanlar bu dünyada olmalı.

Aile elbette önemlidir. Anne baba kardeş ,eş çoluk çocuk fakat dost bambaşka bir olaydır. Bazen aileden kimseler de insanın en yakın dostu olabilir. Bütün her şeyini ,özelini paylaşabildiği insan kimi zaman da aileden değil de dışarıdan olur. Kendini onun yanındayken daha rahat ve huzurlu hisseder. Aynı kafa yapısına sahip insanların aralarındaki bağ daha kuvvetli olur. Birbirlerine her şeyini anlatabilirler.

Dostu yoksa bir insanın fakir yoksul insanlar gibi kimsesiz yalnız hiç bir şeyi yokmuş gibi hisseder kendini. Hem iyi hem kötü anılarını paylaşabilecek biri olmalı insanın yanında. En azından bir tane de olsa bir dostu olmalı. Dost demek can demektir, kardeş demektir. Bazen insan öyle bağlanır ki dostuna ailesinden bile önde gelir. Hiç bir varlık onun yerini tutamaz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.