Dünya güneş ve mevsim kelimelerinin içinde geçtiği bir gazete haberi yazınız

Verilen ödev için dünya, güneş ve mevsim kelimelerinin içinde geçtiği bir gazete haberi yazmam gerekiyor. İşte tam bu noktada bir öğrenci arkadaşımızdan yardım alıyoruz. Onun hazırlamış olduğu dünya, güneş ve mevsim kelimelerinin geçtiği gazete haberi.

Dünya yok oluyor

Ozon tabakasının delinmesi ve bu deliğin giderek büyümesi sonucunda dünyamız büyük bir tehlike altına girmiş bulunmakta. Kullandığımız zararlı gazlar atmosferi ve dolayısıyla ozon tabakasını doğrudan etkiliyor. Bu gazlar ozon tabakasının yapısının bozulmasına neden olarak zararlı güneş ışınlarının dünyaya ulaşmasına sebep oluyor.

Atmosfer dünyamızı dışarıdan gelebilecek dış etkilere karşı korurken aynı zamanda havayı dünya dışına salmayarak canlılığın devamını sağlıyor. Ancak biz insanlar kendi elimizle onu yok etmeye devam ediyoruz. Atmosferin zarar görmesi sonucu küresel ısınma meydana geliyor ve artık dünyanın birçok yerinde mevsimler değişiyor. Eskiden farklı iklime sahip olan bölgeler küresel ısınma ile farklı bir iklime kavuşmuş durumda.

Buda tarımsal faaliyetlerin kısıtlanmasına, o bölgedeki canlı türlerini değişmesine ve bunun gibi birçok sorunun ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Son yıllarda yaşanan mevsim değişiklikleri ile dünyanın birçok yerinde aşırı yağışlar yada kuraklık gibi olaylar görülmektedir.

Çevre örgütlerinin bu konuya dikkat çekmek için yaptığı çalışmalara her millet ve devletin gerek politikaları gerekse sosyal desteğiyle katkıda bulunması ile dünyamızı geç olmadan kurtarabiliriz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.