Dünya ve Ay hakkında neler biliyorsunuz? insanlar uzayda yaşayabilir mi? Neden?

Arkadaşlarımla dünya ve ay hakkında tartışmaya başladık. Konu uzaydan ve diğer gezegenlerden açıldı. Acaba insanlar uzayda yaşayabilirler mi? Dünya ve ay hakkında neler bildiğimizi tartıştık. İşte konumuşmamızdan çıkardığım sonuçlar.

Dünya üzeride birçok canlının yaşadığı ve bu yaşamın atmosfer tabakası sayesinde korunduğu bir gezegen. Dünyamızın 3/4’ü sularla kaplı olup yaşayan canlıların hepsi su ve oksijene ihtiyaç duymaktadır. Oldukça büyük bir gezegen olan dünya üzerindeki kara parçaları ile canlılara yaşam kaynağı oluyor. Ayrıca denizlerde birçok canlı yaşamakta. Eski bir yıldız olan ve merkezi hala sıcak olan dünya farklı bir gezegen.

Ayrıca dünyamız güneş sistemine dahil olup güneşin bir uydusudur. Güneşin yaydığı ışık ise gezegenimizde yaşam kaynağı olmaktadır.

Ay ise dünyanın bir uydusu. Kütlece dünyadan çok daha küçük olduğu için dünyanın çekim etkisinde kalır. Ve dünyanın etrafında döner. Ayda su, oksijen gibi maddeler bulunmadığı için yaşam burada mümkün değildir. Geceleri ayı görme şansına sahip oluruz.

İnsanlar uzayda yaşayabilir mi konusunda ise çok tartıştık. Bence bu kadar büyük bir evrende mutlaka insanların yaşayabileceği bir gezegen vardır. Yoksa uzayı yapanlar, yaratanlar insanlara bu kadar teknolojiyi vermezdi. Böylece sadece dünyada kalırdık ve uzayı keşfetme şansımız olmazdı. Tabi henüz bugüne kadar keşfedilmiş bir gezegen yok.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.