Dünyada Ne Ekersen Ahirette Onu Biçersin Kompozisyon Yazısı

Bu kısa yazımızda “Dünyada ne ekersen ahirette onu biçersin” deyiminin anlam ve önemini kısaca anlatacağız. Bu deyimde anlatılmak istenilen bu dünyada yaptıklarımızın diğer dünya yani ahirette bir karşılığı olduğudur. Dünya üzerinde yaklaşık 4300 farklı din ve inanış türü olsa da bu dinlerin bir çoğu dünya sonrası bir yaşam olduğunu yani ahireti kabul eder.

Bu nedenle bu dünyanın bir sınav yeri olduğu düşünülür. İslamiyete göre bizi yaratan yüce Allah bizleri buraya ona olan sadakatimizi sınamak ve sınavla birlikte ahir dünyada bize bir gelecek vermeyi vaad etmiştir. Bu nedenle dünya üzerinde yaptığımız iyi ve kötü şeyler bizim geleceğimizin adeta habercisidir. İyi amele sahip olanlar ahirette cennete gidip sonsuz yaşamlarını burada devam ettirecektir.
dunyaahiret

Bu nedenle dünya hayatımızda insanlara, vatana ve millete faydalı bir birey olmalıyız. İyilikler bizimle olmalı ve kötülüklerden uzak durmamız gerekir. Dünyada ne ekersen ahirette onu biçersin deyimiyle anlatılmak istenilende aslında budur.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.