Dünyada Yaşanan Kötülüklerin Sebepleri Nelerdir

Dünyamız bugün ne yazık ki birçok kötülük ve savaşın içerisinde. Heryerde kavga ve gürültünün eksik olmadığı dünyamız kötülüklerin içinde kaldı. Peki dünyada bu kadar çok kötülük yaşanmasının sebepleri nelerdir? Öncelikle kötülüğün çok olmasının gerçek sebebi kesinlikle eğitim eksikliğidir.

Eğitimsiz ve cahil insanlar toplumsal meselelerini medeni bir şekilde çözmeyi başaramayıp şiddete başvurmakta yada karşı taraf için kötü düşüncelere sahip olmaktadır. Eğitim olarak geri kalmış ülkelerde suç oranı diğer ülkelere göre bir hayli fazladır. Bunun gibi olaylar bölgesel veya ülkesel kötülük olarak sınıflandırılır. Ancak ülkelerin kendi çıkarları için başka ülkeleri sömürmesi yada onları bir şekilde iç savaşa sürüklemesi kötülüklerin en büyüğüdür.
kötülük
Dünya üzerinde kötülüklerin bir hayli fazla olmasının diğer bir sebebi de ekonomik dengesizliktir. Bazı ülkeler ekonomik olarak oldukça iyi halkı refah içerisinde yaşarken yine aynı gezegende birçok ülke ekonomik kriz içerisinde ve halkı açlıkla mücadele eder halde yaşamaktadır.

Ekonomik olarak sıkıntıda olan ve açlık çekilen bu ülke insanları dolaylı yada direk olarak suça bulaşmak zorunda kalırlar.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.