Dünyamız neden bütün insanların ortak mirasıdır?

Yaşadığımız gezegen dünya geçmişte, günümüzde ve gelecekte yaşayacak herkesin ortak mirasıdır. Çünkü dünyamız hepimizin ortak kullanım alanıdır. Dünyayı bir ev olarak düşünerek çok daha iyi karar verebiliriz. Nasıl ki evimizin salon, oturma odası, mutfak gibi ortak noktalarını hep birlikte kullanıyorsak dünyamızda tıpkı bunun gibidir.

Geçmişte yaşayan insanlar gezegenimizi koruyarak bizler için yaşanabilir ortamlar bırakmışlardır. Gelecek nesiller de aynı şeyi bizden beklemektedir. Daha doğmamış çocukların bile bu dünya üzerinde hakları vardır. Çünkü dünyayı güzelleştirmek ve korumak şuan bizim elimizdedir. Ve nasıl bir dünya bırakacağımıza bizler karar vereceğiz.

Dünyayı daha iyi hale getirmek için size düşen görevler nelerdir?

Yaşanabilir bir dünya herkesin hakkıdır. Gelecekte yaşayacak olan insanların dünyasında yaşadığımızı unutmamalı ve gelecek nesillere güzel bir dünya bırakmamız gerekir. Neler yapabileceğimize değinecek olursak yeşil alanları çoğaltmalı, çevre kirliliğinin önüne geçmeli ve hayvanların yaşam alanlarını korumalıyız.

Böylece gelecek nesillere çok güzel bir dünya bıraktığımız gibi dünyayı daha iyi hale getirmek için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmiş oluruz.

Çevre hakları konusunda düşüncelerinizi yansıtacak görsel bir çalışma yapınız

Çevre haklarını temsil eden kirlenmiş bir dünya resmi

Kirlenmiş bir dünya görüyorsunuz

İnsanların temiz olmasıyla çevremizde temiz olabilir

Temiz insan temiz çevre konulu bir görsel

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.