Düşlerinizi kovmayın, çünkü onlar gidince siz kalırsınız komposizyon

Bu kompozisyon yazımız “Düşlerinizi kovmayın, çünkü onlar gidince siz kalırsınız ama artık yaşamıyorsunuz demektir” sözüyle ilgili olacak.

İnsan hayatında düşleri ve hayalleri önemli rol oynar. Bu düşlerimiz ve hayallerimiz bizlerin hedefler edinmesini ve bu yolda başarılı olmamızı sağlarlar. Bu nedenle yaşamımız için önemli bir yer tutarlar. Bir insanın hedeflerinin var olabilmesi için onunla ilgili düşler kurabilmelidir. Kendimizi düşündüğümüzde şöyle bir örnek verebiliriz.

Bizler öğrenci olarak iyi bir eğitim alarak başarılı bir meslek sahibi olmayı düşünürüz. Kimimiz doktor olmayı, kimimiz pilot olmayı hayal eder. Bu göreve geldiğimiz zaman gökyüzünde bulutlarla dans etmek bir pilot olarak en büyük hayalimizdir. Bir doktor olarak ise hastalara yardım etmek ve onların iyileşmesini sağlamak, onların yüzündeki yaşama sevincini görmek bizim düşümüzdür.

İşte bu güzel düşler ve hayaller bizim daha çok çalışarak hedefimize ilerlememizi sağlar. Eğer hayallerimizi kovar ve onlardan vazgeçersek hedefimize ulaşmak için en büyük desteğimizi kaybetmiş oluruz. Hayatta başarılı olamaz bir başa kalırız.

Tüm bu nedenlerden dolayı hayallerimize, düşlerimize sıkı sıkı sarılıp yaşama tutunmalıyız.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.