Duyarlılık ile ilgili öykü

Bu yazımızda duyarlılık ile ilgili öykü bulabilirsiniz. Şimdi duyarlılık konulu hikaye yazımıza geçelim.

Muratın Okul Yolculuğu

Murat her zaman ki gibi okul yoluna düşmüştü. Okuluna yetişmek için hızlı adımlarla okul sokağına girdi. Dersine yetişen Murat sırasına çantası ve kitaplarını yerleştirdikten sonra öğretmenini bekledi. Öğretmenin gelmesi ile birlikte ders başladı. Murat derslerinde başarılı bir öğrenci ve arkadaşları tarafından sevilen biriydi. Dakikalar su gibi akıp geçtikten sonra okul çıkış saati geldi. Okulundan evine dönen Murat aynı apartmanda oturduğu Ayşe ile yürüyordu. Yolda bir ses dikkatini çekti. Bir kedi içli içli miyavlıyordu. Ses doğru yönelen Murat küçük bir kedinin oldukça zayıflamış ve aç kalmış halini gördü. Ayşe ile birlikte kediye bir süre baktıktan sonra Murat kediyi kucağına aldı.

Ayşe sordu: “Ne yapıyorsun Murat?” Murat ise onu eve götüreceğim zavallı kedi oldukça aç çok zayıflamış onu burada bırakamayız. Evin yolunu tutan ikili kediyi bir yandan da sevmeye devam ettiler. Murat eve gittiğinde annesi kediyi görünce çok şaşırdı. Oğlum bu kediyi nereden buldun. Anne bu kedi çok aç kalmış acıdım bende eve getirdim belki biraz süt veririz. Annesi gülümsedi ve tamam oğlum onu balkona çıkaralım. Baban gelince bakarız çaresine. Kediye küçük bir kapta ılık süt verdiler. Kedi biraz çekinse de daha sonra sütü içmeye başladı ve Murata sırnaşmaya başladı. Muratın bacaklarına dolaşan kedi onunla oynamak istiyordu.
duyarlı olmak
Akşam oldu ve Muratın babası eve geldi. Murat koşarak baba artık bizim bir kedimiz var gel sana göstereyim dedi. Babası önce şaşırsa da Muratın peşinden balkona çıktı. Babası küçük kediyi görünce şaşırdı. Murat bu kediyi doğal ortamına götürmeliyiz balkonda buna bakamayız dedi. Murat çok üzüldü. Babası ise ona kediyi yarın hayvan barınağına götüreceğini ve kedinin burada bir sürü arkadaşı olacağını söyleyince sevindi. Sabah oldu Murat ve babası arabaya kediyi alarak onu hayvan barınağına götürdü. Hayvan barınağındaki amca Muratın bu hareketi karşısında Duyarlılığın için teşekkürler evlat sen doğru olanı yaptın dedi.

Kedi hayvan barınağında yeni arkadaşlarıyla yaşam sürecekti. Bu durumdan herkes memnundu Murat’ta kedide bir hayli sevinçliydi.

Görmüş olduğunuz hikayede Muratın sokak hayvanlarına karşı olan duyarlılığını okudunuz umarım öykümüzü beğenmişsinizdir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.